Konta młodzieżowe

Młodzi ludzie od najmłodszych lat powinni się uczyć zarządzania i oszczędzania pieniędzy. Taka umiejętność i wiedza będzie procentowała w kolejnych latach ich życia, dając odpowiedź na pytania: które lokaty są najlepsze, jakie istnieją możliwości inwestowania oraz gdzie najlepiej oszczędzać swoje pieniądze, aby było to wygodne i bezpieczne? Pierwszym krokiem, który możemy uczynić na drodze do tego, aby w taką wiedzę ich wyposażyć, jest konto młodzieżowe. Konta młodzieżowe to nic innego jak klasyczne konto bankowe ograniczone z kilku opcji. Jakich? To bank decyduje o tym, jakie funkcjonalności oferuje jego konto młodzieżowe. Analizując oferty wybranych banków łatwo można dostrzec że ograniczenia najczęściej dotyczą tego, jaki jest maksymalny limit płatności i wypłat gotówkowych, a także kto z dorosłych osób ma dostęp do takiego konta. Oprócz tego, osoby posiadające konta młodzieżowe nie mogą korzystać z dodatkowych produktów banku, takich jak kredyty, pożyczki czy karty kredytowe.

Czy konta młodzieżowe mają jakieś praktyczne zastosowania na co dzień? Przedstawiamy najczęstsze sytuacje, w których można z nich korzystać. Przede wszystkim jest to przelewanie na konto pieniędzy dla dziecka. Czy to kieszonkowe, czy pieniądze na wycieczkę, czy w końcu pieniądze, które dziecko zarobiło podczas wakacyjnych prac. Konto bankowe nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o limity przyjmowanej gotówki. Mogą to być zarówno drobne, kilku złotowe sumy, jak również większe kwoty pieniędzy wynoszące od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Korzystanie z pieniędzy, zgromadzonych na koncie młodzieżowym może następować w jeden z trzech sposobów. Pierwszy z nich to płatności bezgotówkowe, realizowane wprost z systemu transakcyjnego. Mogą to być płatności internetowe realizowane za zakupy w sklepach internetowych lub płatności za rachunki telefoniczne, akademik, wynajmowane mieszkanie lub inne szkolne rachunki. Druga możliwość to płatność kartą płatniczą, która również może zostać wydana do takiego konta. Karta służy zarówno do płatności bezgotówkowych, a także do wypłat gotówki z bankomatów.

Bankomaty to kolejna sprawa, która wymaga głębszego rozpoznania podczas wybierania banku z kontem młodzieżowym. W praktyce, w korzystaniu najwygodniejsze będą konta w tych bankach, które posiadają największą liczbę własnych bankomatów. Wówczas wypłacanie z nich pieniędzy będzie darmowe. W przypadku, jeśli dziecko zechce skorzystać z bankomatu zewnętrznego, każda wypłata gotówki będzie kosztowała dodatkowych kilka złotych. Lepiej tego unikać, sprawdzając liczbę i lokalizację bankomatów w tych miejscach, w których dziecko będzie przebywało najczęściej. Na jak długi okres są otwierane konta młodzieżowe? Niektórzy sądzą że tylko na czas, aż dziecko osiągnie pełnoletność. To nie zawsze prawda. Niektóre banki oferują konta młodzieżowe przez cały okres nauki, aż do ukończenia 26 roku życia. Ważne jest również to, że w przyszłości takie konto może zostać przemianowane w konto dla dorosłych, bez zmiany nr rachunku.

Klienci indywidualni

Konto Mobi

Zgarnij do 500 zł1 w promocji na start.

Wystarczy, że założysz konto i spełnisz warunki promocji.

Masz 18-26 lat? Konto Mobi jest dla Ciebie.
Z nim masz:

0

za prowadzenie konta2

0

za krajowe przelewy przez internet w PLN3

0

za kartę do konta - czy płacisz nią, czy nie

0

za wypłaty z bankomatów naszych i sieci Planet Cash

A dodatkowo możesz mieć
najlepszy bank w telefonie


Czyli aplikację Moje ING4,
która jest najlepiej ocenianą aplikacją bankową
w sklepach Google Play i App store.

Jak zyskać do 500 zł?


Aby otrzymać 150 zł, spełnij wszystkie poniższe warunki:
 • do 27 czerwca 2024 r. załóż konto osobiste z kartą do konta i kontem oszczędnościowym,
 • do 30 września 2024 r. wyraź zgodę na weryfikację behawioralną oraz w trzech dowolnych miesiącach promocji zapewnij wpływ min. 1000 zł na miesiąc
Dodatkowo 200 zł, otrzymasz jeśli spełnisz warunki z pierwszego kroku, a konto osobiste założysz przez aplikację Moje ING i skorzystasz z potwierdzenia tożsamości metodą na selfie.

  Dodatkowo 150 zł otrzymasz jeśli spełnisz warunki z pierwszego kroku, a do 30 września 2024 roku:
  • zapłacisz bezgotówkowo (kartą lub BLIKIEM) łącznie 1000 zł, a minimum 3 transakcje zrobisz BLIKIEM w sklepach internetowych,
  • założysz min. 1 cel oszczędnościowy, na którym uzbierasz min. 300 zł.

  Zapoznaj się z regulaminem promocji "Załóż konto i zsykaj" oraz spełnij wszystkie warunki.

  Do dnia wypłaty nagrody, czyli 15 października 2024, konto założone w ramach promocji musi być nadal otwarte, razem z kontem oszczędnościowym i kartą do konta. Posiadanie karty nie dotyczy jedynie konta Future.

  Upewnij się, że w dniu przystąpienia do promocji masz udzielone zgody marketingowe – zrobisz to w Moim ING.
1 Zapoznaj się z regulaminem promocji "Załóż konto i zyskaj" oraz spełnij wszystkie warunki.

2 Z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej - miejscu spotkań.

3 Za wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET.

4 Moje ING to nazwa handlowa usługi bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego, a aplikacja Moje ING – jest jej wersją na urządzenia mobilne.

do góry