IKE - Indywidualne Konto Emerytalne

Obawiasz się o swoją przyszłość? O to, czy starczy dla ciebie pieniędzy z emerytury? Czy będziesz mógł żyć nie tylko godziwie, ale i komfortowo? Czyli tak, jak planowałeś przez minione lata? Jeśli masz takie wątpliwości, to nie ty jedyny. Coraz więcej osób obawia się tego, że ich przyszłość wcale nie rysuje się w kolorowych barwach. Powodów do takiego stanu rzeczy jest całkiem sporo. Między innymi trudna sytuacja ekonomiczna i gospodarcza w kraju, coraz większe podatki, a także zmieniające się przepisy prawa emerytalnego. To wszystko zmusza nas do poważnego zastanowienia się nad tym, w jaki sposób samodzielnie zabezpieczyć swoje przyszłe emerytury, aby nie obudzić się bez pieniędzy do życia.

Odkładanie na lokatach i kontach oszczędnościowych to wygodny i rozsądny sposób, nie gwarantujący jednak tego, że rzeczywiście uda nam się te pieniądze przetrzymać przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Bieżące wydatki, pojawiające się każdego roku mogą sprawić, że pokusa sięgnięcia po oszczędności będzie większa, niż nasza silna wola, aby nadal je tam przechowywać. W takich przypadkach sprawdzają się Indywidualne Konta Emerytalne, czyli IKE.

Czym są IKE? Jak wcześniej wyjaśniliśmy, jest to indywidualne konto, prowadzone przez banki i fundusze inwestycyjne. Decydując się na jego otwarcie i prowadzenie, będziesz wpłacał na nie określone sumy, które następnie są inwestowane. Z tych pieniędzy zostanie w przyszłości wypłacana twoja indywidualna emerytura, niezależnie od tego, w jakiej wysokości zostanie przyznana ta podstawowa, z ZUS. Czy oszczędzanie na IKE ma sens? Oczywiście że tak. Szczególnie, jeśli zaczniemy to czynić jak najszybciej, od najwcześniejszych lat naszego życia zawodowego. Nawet wpłacając na IKE stosunkowo niewielkie sumy miesięcznie, w przyszłości możemy zyskać emeryturę wyższą nawet o kilka tysięcy złotych na miesiąc! Co bardzo ważne, nasze płatności na IKE mogą pomniejszać nasz roczny dochód, co w wielu przypadkach jest szczególnie uzasadnione, gdy pragniemy zapłacić mniejszy podatek dochodowy.

Które IKE wybrać? Z tak wielkiego wyboru funduszy dostępnych na rynku, nie łatwo może być wyselekcjonować tę jedną firmę, której zaufamy. Co należy zrobić, aby nasz wybór nie okazał się błędny? Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić historię wybranej firmy, w której zamierzamy założyć IKE. Oferujemy dostęp do archiwalnych statystyk, na podstawie których można ocenić, jak rentowne były IKE w latach ubiegłych. Poza tym, przygotowujemy dla Państwa zestaw niezwykle cennych wskazówek i wiadomości, na podstawie których można ocenić warunki, a także przewidywany zysk, które powinien dla was wypracować IKE. Kiedy już przekonacie się, że warto u nas założyć takie konto, nie pozostaje nic innego jak wypełnić wniosek online. Ta czynność również może być dokonana bezpośrednio z naszej strony, po kliknięciu w przycisk załóż IKE. Polecamy rozważenie odkładania na swoją emeryturę, wykorzystując indywidualne konta emerytalne. Z pewnością jest to sposób bezpieczny i bardzo przejrzysty, sprawiający że łatwo oszacować swoje oszczędności za 10, 20 lub nawet 30 lat.

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

IKZE

  • Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to to najefektywniejszy i najbardziej motywujący sposób oszczędzania bez zobowiązań
  • wpłaty na IKZE można odliczyć od podstawy opodatkowania, co daje ulgę w podatku PIT do 2007,16 PLN
  • brak zobowiązań, wpłaty można dokonać w dowolnym momencie i dowolnej wysokości, nie więcej niż 6272,40 PLN w 2020 roku
  • zyski wypracowane przez fundusz nie są objęte podatkiem "Belki"
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane