Leasing

Zakup samochodów do firmy stanowi jeden z najwyższych kosztów, który przedsiębiorcy muszą ponosić w całym okresie prowadzenia działalności. Aby uniknąć jednokrotnego wydatku, znacząco osłabiającego kondycję firmy, a jednocześnie zyskać tarczę podatkową, wymyślony został leasing. Dziś, leasing operacyjny samochodów to jedna z najchętniej wybieranych form, aby wyposażyć firmę w nowe samochody dowolnej klasy. Czy leasing na samochód jest korzystniejszą opcją niż zakup samochodu na kredyt? Zdecydowanie tak. Przemawiają za tym następujące powody.

Leasing samochodowy, a dokładnie jego comiesięczny czynsz w całości stanowi dla firm koszt prowadzonej działalności. Dodatkowo, zależnie od sposobu użytkowania pojazdu, firma może odliczać VAT w całości lub połowie. To jednak nie jedyne plusy, jakie ma do zaoferowania leasing samochodowy. Jedną z pozostałych zalet jest szybkość w udzielaniu decyzji o przyznaniu leasingu. W odróżnieniu od kredytu, przyznanie leasingu nie wiąże z koniecznością badania zdolności kredytowej, ani przedstawianiu dodatkowych zabezpieczeń.

Jak widać powyżej, przedsiębiorcy doceniają tę elastyczność i bardzo chętnie sięgają po leasing samochodowy, traktując go jako wygodną, korzystną cenową i nie obciążającą zdolności kredytowej możliwość korzystania z nowych samochodów. Opcja wykupu samochodu po zakończeniu umowy leasingu to kolejny z argumentów, który warto wziąć pod uwagę, kiedy zamierzamy skorzystać z takiej oferty. Na jaką firmę leasingową się zdecydować? To nie łatwa decyzja. Do wyboru zazwyczaj mamy kilka opcji – firmy leasingowe w banku, w którym prowadzimy swoje konto firmowe, firmę leasingową producenta samochodu, który zamierzamy zakupić, a w końcu zewnętrzne firmy leasingowe, współpracujące ze wszystkimi producentami oraz bankami. To, na którą się zdecydować powinno być podyktowane warunkami, jakie otrzymamy, a także wygodą w dopełnianiu wszystkich formalności. A tych przez cały okres leasingu nie brakuje.

Być może z leasingiem samochodowym masz do czynienia pierwszy raz. Jeśli tak, to niektóre pojęci mogą być dla ciebie zagadką. Chcąc je w pełni poznać, a jednocześnie dobrze się orientować w tym, na jakich zasadach i warunkach będzie działał twój kredyt samochodowy, powinieneś skorzystać z naszych wskazówek. W bazie danych naszego serwisu znajdziesz mnóstwo cennych wskazówek i informacji, niezbędnych wtedy, kiedy chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingu. Nie martw się o to, że któreś z tych informacji będą nieaktualne lub podane w nieprzystępny i trudny do zrozumienia sposób. Działamy przejrzyście i błyskawicznie reagujemy na wszystkie nowości, wprowadzane przez firmy leasingowe. Swoją działalnością chcemy ułatwiać życie przedsiębiorcom, oszczędzając ich czas i pieniądze. Nasza strona nie pobiera żadnych informacji za korzystanie z zasobów, jakie mamy dla Was przygotowane. Pragniemy, abyście byli z nami jak najdłużej i korzystali ze wszystkich cennych rad, jakie dla Was zbieramy. Dołączą do firm, którym leasing samochodowy pomógł rozwinąć skrzydła i wyruszyć na pełne wody. Wzbogacając lub odnawiając swoją firmową flotę pojazdów, podejmujesz rozsądną decyzję, która na pewno zaprocentuje w przyszłości, przynosząc ci coraz większe zyski.

Weź leasing

Wezleasing.pl

  • Leasing na dowód
  • Leasing z ubezpieczeniem
  • Leasing z rabatem na samochód
  • Leasing- najlepsze oferty
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane