Konta oszczędnościowe

Jak wygodnie oszczędzać?

Oszczędzanie pieniędzy sprawia ci problemy i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Chcesz mieć dostęp do zgromadzonych oszczędności, a jednocześnie pragniesz, aby były korzystnie oprocentowane? Nawet dobrze oprocentowane lokaty nie spełniają twoich wymagań, ponieważ ich zerwanie grozi utratą odsetek? Konta oszczędnościowe są produktem, stworzonym dla osób takich jak ty. Łączą w sobie wszystko, co może być potrzebne do komfortowego, bezpiecznego i elastycznego oszczędzania. Znajdziesz tu zarówno możliwość regularnych wpłat i wypłat pieniędzy z konta, bez płacenia kosztów, a także będziesz mógł sprawdzać, ile wyniosły już twoje odsetki.

Być może nie posiadasz jeszcze konta oszczędnościowego i wszystkie swoje pieniądze przechowujesz na rachunku podstawowym. Nie jest to dobre rozwiązanie. Szczególnie dlatego, że konta osobiste są nieoprocentowane, a tym samym twoje pieniądze są na nich przechowywanie zupełnie bezproduktywnie. Czy nie lepiej przechowywać je na innym rachunku, dającym równie łatwy dostęp, na którym będą przynajmniej cokolwiek dla ciebie zarabiały?

Jakiej wysokości może być to cokolwiek? To już zależy od oprocentowania dla wybranego rachunku. Zazwyczaj wynosi ono około 2 procent. Można również znaleźć promocyjne oferty kont oszczędnościowych, w których oprocentowanie jest podwyższone nawet do 3 procent! Zazwyczaj takie oferty są kierowane do aktualnych i nowych klientów banku, którzy zdecydują się przenieść do niego oszczędności.

Czy konto oszczędnościowe jest płatne?

Powyższe pytane wydaje się być szczególnie uzasadnione szczególnie dziś, kiedy banki zaczynają wprowadzać coraz większą liczbę opłat dla swoich produktów. Na całe szczęście nie dotyczy to kont oszczędnościowych. Tak naprawdę, nałożenie na ten rodzaj rachunku jakichkolwiek opłat wiązałoby się z całkowitym przekreśleniem idei oszczędzania – zarobione w ten sposób pieniądze musielibyśmy bowiem przeznaczyć na pokrycie opłat administracyjnych. W efekcie, taniej wychodziłoby przechowywanie oszczędności na nisko lub wcale nieoprocentowanych rachunkach osobistych.

Dlaczego korzystanie z kont oszczędnościowych jest polecane przez prawie wszystkich ekspertów bankowych i finansowych? Między innymi dlatego, że takie konta pozwalają zminimalizować ryzyko związane z utratą wartości pieniądza w czasie. Oprocentowanie, które uzyskujemy dla oszczędności na takim koncie, umożliwia zwiększanie ich wartości, w zestawieniu z inflacją. Dodatkowo, dochodzi czynnik psychologiczny. Wiedząc że nasze oszczędności na koncie oszczędnościowym coś dla nas zarabiają, mamy dodatkową motywację do tego, aby w dalszym ciągu je pomnażać i przechowywać właśnie w tym banku, który prowadzi dla nas taki rachunek.

Bezpieczeństwo, a konta oszczędnościowe

Kolejnym ważnym punktem, którego pod żadnym pozorem nie można przeoczyć, jest bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Kiedy przechowujemy je na koncie, do którego została wydana karta płatnicza, ich bezpieczeństwo nie jest tak wielkie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Możliwość kradzieży karty i odgadnięcia kodu PIN do niej sprawia, że pieniądze mogą zostać skradzione do wysokości limitu wypłat z bankomatów. Kiedy przechowujemy swoje oszczędności na kontach oszczędnościowych, zwykle nie są do nich wydawane karty. By płacić zgromadzonymi tam pieniędzmi, wcześniej należy je przelać na konto osobiste. To z kolei wymaga dostępu do systemu internetowego lub złożenie takiej dyspozycji osobiście, w oddziale banku. Bezpieczeństwo środków finansowych jest więc zdecydowanie większe i to kolejny argument za tym, abyśmy posiadali przynajmniej jedno konto oszczędnościowe, z którego będziemy mogli regularnie korzystać przy małych, jak i dużych oszczędnościach.

Na które konto oszczędnościowe dziś najlepiej się zdecydować? Przy tak wielkim wyborze, podjęcie ostatecznej decyzji nie może się obejść bez wnikliwej analizy wszystkich rynkowych ofert. Od tego bowiem zależy, czy uda nam się znaleźć wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, z którego będziemy mogli korzystać zupełnie za darmo, nie płacąc jakichkolwiek, nawet najmniejszych opłat.

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

 • nawet 6% w skali roku z Kontem Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
 • załóż konto, spełnij warunki i zyskaj promocyjne oprocentowanie dla nowych środków do 100 000 zł przez 91 dni
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego w miesiącu kalendarzowym
Złóż wniosek Warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

VeloBank

 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe
 • Oprocentowanie promocyjne w skali roku 7% do 50 000 zł dla nowego klienta
 • Bez opłat za otwarcie i prowadzenie konta
 • Stały dostęp do środków
Złóż wniosek Warunki

eKonto oszczędnościowe

mBank

 • wypłaty bez utraty odsetek
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 1 bezpłatny przelew internetowy w złotówkach miesiącu

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma on charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z rachunkiem eKonto oszczędnościowe znajdują się na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/ekonto-oszczednosciowe/ oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku.

Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane