Sprawdź swój BIK - Raport bik

Po co istnieje taka instytucja jak informacje kredytowa? Jest wiele powodów, przemawiających za zasadnością jej istnienia. Między innymi jednym z powodów jest śledzenie swojej historii kredytowej, a także wpływających zapytań o naszą dotychczasową przeszłość związaną z kredytami lub pożyczkami. Takich informacji poszukują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, które chcą sprawdzić, czy bezpiecznie można nam pożyczyć pieniądze. Raport BIK jest również jednym z ważniejszych kryteriów, jeśli chodzi o warunki pożyczki, jakie otrzymamy od firmy.

Jakiego rodzaju informacje zawarte są w bazach danych BIK? To przede wszystkim dane o tym, czy wcześniejsze zobowiązania były spłacane w terminie. Jeśli z jakichś powodów nie były, to odnotowane zostają informacje o tym, jak duże było opóźnienie, ile wyniosły odsetki i czy należność została spłacona. Oczywiście oprócz tego, odnajdziemy także informacje o tym, w jakich bankach i w jakiej wysokości mieliśmy kredyty lub pożyczki. Istnienie informacji kredytowej ma sens również z wielu innych powodów. Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową, znajduje się w takiej bazie. Istniejąca możliwość samodzielnego sprawdzenia swojego BIKu, daje odpowiedź na pytanie, jak jesteśmy widziani oczami banku i czy możemy liczyć na korzystne oferty.

Ktoś może powiedzieć – sprawdź swój BIK, ale jak dokładnie tego dokonać? Jest na to prosty, łatwy i niezawodny sposób. Polega ona na wykupieniu raportu na swój temat. Raport taki jest sprzedawany online w postaci wydruku PDF, wysyłanego mailem lub do pobrania ze strony. Raport BIK to szczegółowa i przejrzysta analiza wszystkich zapytań, które wpłynęły do BIKu dotyczące twojej osoby, a także analiza punktowa, przedstawiająca twoją wiarygodność kredytową. Poza tym, będziesz w raporcie posiadał zestawienie dotychczasowych kredytów i pożyczek, które zostały ci udzielone. Znajdziesz tam zarówno te, które już zostały spłacone, jak również te, które są w trakcie spłaty. Raport BIK daje również przejrzystą odpowiedź na pytanie, czy posiadasz jakieś zaległe zobowiązania finansowe, które mogą wymagać natychmiastowej interwencji.

Czy można bagatelizować BIK? Niestety wiele osób tak robi, twierdząc że baza BIK nie jest im do niczego potrzebna. To błąd. Nawet jeśli w ciągu najbliższych lat nie planujesz zaciągać żadnych pożyczek i kredytów, to nie wiesz czy nie będziesz ich potrzebował później. Negatywne wpisy w historii BIK mogą skutecznie uniemożliwić otrzymanie takiego kredytu, odcinając cię od realizacji swoich marzeń, takich jak remont lub zakup mieszkania.

A co zrobić, jeśli podejrzewasz że Twój BIK może nie być tak dobry, jakbyś chciał? Pierwszym krokiem jest upewnienie się, czy rzeczywiście twoja ocena w BIK jest tak zła. Sprawdź swój BIK w najniższej cenie, a następnie skontaktuj się z doradcą finansowym. Posiadają one duże doświadczenie w czyszczeniu baz BIK ze złych i przeterminowanych wpisów, które nie zostały usunięte. Być może w twoim przypadku jest podobnie. Być może zadłużenia, które spłaciłeś nadal widnieją w bazie, psując twoją opinię?

Pobierz Raport BIK

Biuro Informacji Kredytowej S.A.

  • upewnisz się, że nikt nie wziął kredytu na Twoje dane
  • sprawdzisz, czy nie zalegasz ze spłatą, o której nie wiesz
  • ocenisz swoje szanse na kredyt
Złóż wniosek Warunki

Alerty BIK

Biuro Informacji Kredytowej S.A.

  • Powiadomienie SMS o próbie uzyskania kredytu na Twoje dane
  • Możesz wyprzedzić oszusta
  • Od razu dowiesz się o próbie wyłudzenia
  • Alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane