Pożyczki społecznościowe

Pożyczanie pieniędzy nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych rzeczy. Dobrze mieć zatem wypracowane sposoby na to, aby robić to szybko, wygodnie i dyskretnie. Jedną z takich możliwości są pożyczki społecznościowe. Dziś, w Polsce można skorzystać z dwóch serwisów, które organizują tego rodzaju pożyczki. Pierwszym z tych miejsc jest dobrze znany serwis kokos.pl. Kokos jest pionierem pożyczek społecznościowych w Polsce, a tym samym ma do zaoferowania największą liczbę użytkowników, którzy takie pożyczki udzielają. Kolejnym serwisem, który warto sprawdzić w poszukiwaniu pożyczek społecznościowych jest finansowo.pl. To nowy i dynamicznie rozwijający się portal, który z każdym kolejnym rokiem cieszy się większą popularnością i liczbą użytkowników.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne? Tak. Między innymi dlatego, że opierają na jednym z najbardziej budzących zaufanie mechanizmów, jakim jest poznanie drugiej osoby. W pożyczkach społecznościowych pożyczający wie, komu pożycza pieniądze. Z drugiej strony, osobie pożyczającej również zależy na tym, aby zostać dobrze poznaną. Dlaczego to takie ważne? Między innymi z tego powodu, że będzie mogła w ten sposób uzyskać znacznie korzystniejsze oprocentowanie.

Czy są jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe w kokos.pl i finansowo.pl? W zależności od stażu, będziesz miał na początku ograniczoną kwotę maksymalnej pożyczki, sięgająca do około 1000 złotych. Limit ten może zostać szybko podniesiony z każdą kolejną zaciągniętą i spłaconą pożyczką. W ten sposób zdobywa się zaufanie i sprawia, że pozostali uczestnicy programu pożyczkowego chętniej będą ci pożyczać pieniądze. Na jaki cel mogą zostać wydane oraz na jak długo być pożyczone? Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o przeznaczenie takiej pożyczki. Możesz ją wykorzystać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami – albo na cele konsumpcyjne, albo na spłatę zadłużenia, albo zrobić z nimi cokolwiek masz ochotę. Okres spłaty pożyczki wynosi natomiast od kilku tygodni do kilku miesięcy -zależnie od warunków, na jakich pożyczka społecznościowa została udzielona.

Kto najchętniej korzysta z takiego rodzaju pożyczek? Całkiem sporą grupę osób stanowią Ci, którzy z powodu złej historii w BIK nie mogą otrzymać kredytu w banku. Również osoby, nie posiadające stałego i udokumentowanego zatrudnienia sięgają po pożyczki społecznościowe. Jednym z argumentów przemawiającym za tym, aby z nich skorzystać jest duża wygoda. Bez wychodzenia z domu, bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach i z pełną dyskrecją można pożyczać różne sumy pieniędzy. Co zrobić, aby taka pożyczka również dla ciebie była dostępna? Pierwszą z rzeczy jest zarejestrowanie się na wcześniej wymienianych serwisach, czyli Kokos.pl lub Finansowo.pl. Następnie powinieneś poznać zasady obowiązujące w serwisie i ściśle się do nich stosować. Pamiętaj również o tym, aby w swoich wypowiedziach zachować kulturę i powagę, co znacznie poprawia twój wizerunek i pomaga w szybszym budowaniu zaufania u innych osób.

Pożyczka społecznościowa

Finansowo

  • pożyczka na dowolny cel od 50 PLN do 30 000 PLN
  • szybki proces wypłaty i minimum formalności
  • taniej niż w pożyczkach - chwilówkach
  • pełna kontrola nad kosztami
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane