Rachunki firmowe

Prowadzenie firmy to nie tylko przyjemność wynikająca z niezależności i autonomiczności w podejmowaniu decyzji. To również obowiązki wynikające z konieczności prowadzenia ksiąg rachunkowych, pilnowania terminów płatności i jednoczesnego kontrolowania różnych obszarów związanych ze swoją działalnością. Z pewnością jednym z większych udogodnień, z jakich może korzystać każdy przedsiębiorca jest rachunek firmowy. Konta firmowe to jedne z najczęściej używanych narzędzi w każdej firmie. Służą do przyjmowania wpłat od klientów, realizowania zapłat za usługi i towary, a także do przelewania wynagrodzenia dla swoich pracowników. W końcu, na kontach firmowych i powiązanych z nimi rachunkach oszczędnościowych, przechowywane są pieniądze, stanowiące zysk firm. Jak widać, rola rachunków firmowych jest bardzo ważna i pod żadnym pozorem nie można jej bagatelizować. Sprawia to, że równie wiele uwagi należy poświęcić prawidłowemu wyborowi konta.

Jakie ono powinno być? Jeśli to twoja pierwsza firma i pierwsze konto bankowe, pytanie wydaje się być jak najbardziej uzasadnione. Jest wiele wytycznych, którymi należy się kierować wybierając konto firmowe. Powiązane z nimi opłaty, udogodnienia w postaci aplikacji na telefony komórkowe, czy w końcu liczba bankomatów i placówek, w których można załatwić niektóre sprawy, np. związane z kredytami. Które konto firmowe wybrać, aby przez kolejne lata nie myśleć o rezygnacji z niego i przeniesieniu całej księgowości firmowej do innego banku?

Pomożemy ci znaleźć takie rachunki firmowe, z których na pewno będziesz zadowolony. Szczegółowo prześwietlamy każdą ofertę, która może się wydawać warta zainteresowania. Sprawdzamy opłaty i pozostałe warunki, na jakich dany rachunek firmowy jest prowadzony. Analizując nasze raporty, będziesz mógł porównać oferty wybranych banków i wybrać z nich ten jeden, który najbardziej cię zadowoli.

Nie należy wyboru rachunku firmowego odwlekać na ostatni moment, odbierając sobie prawo do spokojnej i przemyślanej decyzji. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że dokładne porównanie kilku ofert wymaga czasu, którego niestety początkującym przedsiębiorcom brakuje. Już teraz zacznij się interesować tym, jakie oferty rachunków firmowych przygotowały dla ciebie polskie banki. Na naszej stronie znajdziesz ich kompletny przegląd, który regularnie jest uzupełniany o nowe pozycje. Korzystając z naszej pomocy masz pewność, że nie przeoczysz najkorzystniejszych ofert na rynku, a przy pozostałych ofertach zwrócimy twoją uwagę na to, co naprawdę jest w nich ważne. Jeśli w dalszym ciągu nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić takie porównanie, tym bardziej zaufaj profesjonalistom z naszego serwisu. Wieloletnie doświadczenie, umiejętności oraz znajomość potrzeb przedsiębiorców sprawia, że bezbłędnie wskazujemy takie rachunki firmowe, które będą wygodne i praktyczne w użytkowaniu, a koszta ich prowadzenia będą albo równe zeru, albo wcale nie będą przez ciebie odczuwalne. Regularność aktualizacji zapewniona każdego dnia, w którym banki wprowadzają nowe oferty rachunku firmowego.

Konto za 0 zł dla Twojej firmy.
Jesteś aktywny1, nie płacisz.

94% klientów jest zadowolonych z konta firmowego w ING 2. Dołącz do nich i sprawdź, jak bankowość może ułatwić prowadzenie działaności.

  • 0 zł za prowadzenie3
  • 0 zł za przelewy4
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki
  • 0 zł za kartę dla konta5

Dlaczego konto dla firmy w ING?

Finanse firmy zdalnie

W aplikacji Moje ING masz pełny dostęp do swojego konta firmowego. W dowolnej chwili sprawdzasz wpływy na swoje konto, wystawiasz i wysyłasz faktury klientom, załatwiasz sprawy związane z ZUS-em i podatkami.

Konto firmowe i osobiste w jednej aplikacji

Do aplikacji Moje ING logujesz się tylko raz. Wystarczy jedno hasło, aby wygodnie korzystać z konta firmowego i osobistego. A przełączanie między kontami to kwestia jednego kliknięcia.

Fakturowanie zawsze za 0 zł

Sprawnie wystawiasz i opłacasz faktury - wystarczy zrobić jej zdjęcie, by system mógł odczytać wszystkie dane i przygotować przelew, który tylko musisz potwierdzić.

Płatności telefonem

Płacenie i wypłacanie jest jeszcze wygodniejsze - możesz to zrobić kartą lub kodami BLIK. Zleć przelew na telefon,  jeśli nie znasz numeru konta odbiorcy.

Jak otoworzyć konto Direct dla Firmy?

1
Wypełnij formularz
Załóż konto
2
Podpisz dokumenty
dostarczone przez Kuriera. Jeden egzemplarz podpisanej umowy oddaj Kurierowi. Pokaż dowód osobisty oraz zaświadczenie o wpisie do CEIDG.
3
Aktywuj dostęp
do systemu bankowości internetowej Moje ING i korzystaj z konta
4
Aktywuj kartę
i nadaj jej kod PIN. Kartę otrzymasz w ciągu 8 dni roboczych od momentu aktywacji konta.
Masz pytania? Skontaktuj się z doradcą Oddzwonimy, doradzimy.

1. Konto Direct dla Firmy przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub działalność w formie spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, które korzystają z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Klient jest aktywny, jeśli spełnił co najmniej jeden z warunków: w poprzednim miesiącu kalendarzowym zrobił przelew do ZUS lub US lub na konto firmowe wpłynęło łącznie min. 2000 zł (z wyjątkiem przelewów między rachunkami własnymi firmy).

2. Badanie satysfakcji klientów (NPS) przeprowadzone na grupie 700 firm (właścicieli kont dla firm; N=700) w 2019 r.

3. Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł dla aktywnych klientów, w pozostałych przypadkach - 9 zł.

4. Opłata za krajowy przelew internetowy w PLN wynosi 0 zł dla aktywnych klientów, w pozostałych przypadkach - 0,90 zł.

5. Miesięczną opłatę za kartę w wysokości 7 zł pobieramy tylko, jeśli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych tą kartą w ciągu danego miesiąca kalendarzowego wyniesie mniej niż 300 zł. Opłatę pobieramy ostatniego dnia kolejnego miesiąca.


Zapoznaj się z Tabelą Opłat i Prowizji dla Przedsiębiorców

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa, a ma charakter wyłącznie informacyjny. ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, Katowice. Informacje aktualne na dzień: 01.03.2019. Dodatkowe informacje: www.ing.pl, Infolinia 801 222 222 (całkowity koszt połączenia według stawek operatora) lub oddział Banku.

do góry
ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, Katowice. Informacje aktualne na dzień: 01.09.2020. Dodatkowe informacje: www.ingbank.pl , infolinia: 801 222 222 (całkowity koszt połączenia według stawek operatora) lub oddział Banku. Niniejszy materiał nie jest ofertą udzielenia kredytu/pożyczki, a ma charakter wyłącznie informacyjny. Bank decyduje o udzieleniu kredytu/pożyczki po dokonaniu oceny zdolności kredytowej i zastrzega sobie prawo do obniżenia wnioskowanej kwoty kredytu/pożyczki lub odmowy jego/jej udzielenia.

v.17.8.1.0.0