Ubezpieczenia turystyczne

Podróżowanie to nie tylko przyjemność, ale i konieczność zapewnienia sobie odpowiedniej ochrony. Jest wiele sytuacji, w czasie których nasze życie i zdrowie może być zagrożone w czasie podróżowania. Od chorób różnego rodzaju, poprzez wypadki, aż po klęski żywiołowe, na wiele dni lub tygodni odcinających nas od możliwości powrotu do domu. Jak sobie radzić w takich sytuacjach, gdzie szukać pomocy i jaką ją sobie organizować? Działanie na własną rękę nie zawsze jest zalecane i skuteczne. Znacznie wygodniej i bezpieczniej jest posiadać dobre ubezpieczenie turystyczne, które sprawi że będziemy mogli spokojnie wyruszyć nie tylko na wakacyjne wojaże.

Planujesz podróż krajową lub zagraniczną? Chcesz mieć pewność, że w tracie wyjazdu nie dasz się zaskoczyć żadnym nieprzyjemnym wydarzeniom? Jeżeli tak, to nie pozostaje nic innego jak tylko znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne. Co powinno wchodzić w jego zakres, aby można było uznać go za skuteczne i godne polecenia? Każde ubezpieczenie turystyczne powinno składać się z kilku podstawowych modułów. Pierwszym z nich jest pokrycie kosztów leczenia. Ubezpieczenie KL wypłaca pieniądze, jeśli musiałeś zapłacić za pomoc medyczną lub ambulatoryjną w miejscu swojego wypoczynku. To ważne, aby KL było na wysoką kwotę, gdyż tylko wtedy masz pewność, że otrzymasz cały zwrot poniesionych wydatków. Oczywiście, aby takie odszkodowanie uzyskać, powinieneś posiadać fakturę lub rachunek za usługi medyczne, za które zapłaciłeś.

Kolejnym ważnym modułem ubezpieczenia jest odszkodowanie za zagubiony lub uszkodzony bagaż. Do takich przypadków dochodzi najczęściej wtedy, kiedy podróżujemy w sposób zorganizowany i samolotem. Wówczas na każdym lotnisku może dojść do pomylenia bagażu lub do skierowania go do innego samolotu. W konsekwencji nasza walizka może podróżować w zupełnie przeciwnym kierunku niż my. Pozostałe opcje ubezpieczeń, istnienia których powinniśmy być świadomi, to między innymi pokrycie kosztów transportów do kraju osoby chorej lub zmarłej, a także ubezpieczenie na wypadek zmiany terminu wyjazdu przy wycieczce zorganizowanej.

Tak samo jak przy innych ofertach ubezpieczeń, tak samo i tutaj należy dokładnie zweryfikować warunki w OWU i zakres świadczonych usług, zestawiając go z wysokością składki, którą będziemy musieć płacić za ubezpieczenie. Warto nadmienić istotny fakt – ubezpieczenie turystyczne nie obowiązuje przez cały rok, ale tylko przez podany przez nas okres wyjazdu. Wykupując ubezpieczenie, dobrze jest określić czas jego trwania w taki sposób, aby obejmowało czas podróży. Wówczas, jeśli w trakcie dojazdu na miejsce docelowe zaistnieje wypadek, pomoc również zostanie nam udzielona.

Nie mamy wątpliwości, że wybór ubezpieczenie turystycznego może być trudny. Szczególnie że tak wiele opcji jest dostępnych na rynku. Pomożemy Wam porównać wybrane oferty ubezpieczeń podkreślając ich mocne strony, a także zwracając uwagę na nieco słabsze, wymagające nieco głębszej analizy i porównania ich z pozostałymi ofertami, które specjalnie na Was czekają.

Ubezpieczenia turystyczne

Kiosk Polis

  • Ubezpieczenia już od 2,59 zł / dzień
  • Koszty leczenia i ratownictwa do 40 MLN ZŁ
  • Ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu
  • Ponad 170 ofert ubezpieczeń
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane