Kredyty refinansowe

Na czym polega refinansowanie swoich bieżących wydatków, pożyczek i kredytów? Kredyty refinansowe to wygodny produkt bankowy, zadedykowany wszystkim, którzy w tym momencie spłacają kilka lub kilkanaście mniejszych pożyczek lub kredytów. Zazwyczaj kredyty refinansowe są udzielane z kilku powodów. Pozwalają skonsolidować większą liczbę zobowiązań w jedno, a tym samym oferują znacznie korzystniejsze warunki, w postaci niższego oprocentowania. Decydując się na taki kredyt, możemy skonsolidować nawet do kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, przy założeniu że posiadamy zdolność finansową. Kredyt refinansowy jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się ze spłatą większej ilości kredytów lub pożyczek gotówkowych, również tych pozabankowych. Związane z nimi wysokie koszta, nie muszą już stanowić wielkiego zagrożenia, którym może być trudno podołać. Zamiast tego jeden kredyt refinansowy spłaca wybrane lub wszystkie zobowiązania, a jego nadwyżka może zostać przeznaczony na dowolny cel, również konsumpcyjny.

Jakie potrzebne ci będą dokumenty, aby otrzymać kredyt refinansowy? Jak w każdym przypadku, powinieneś mieć przygotowany numer dowodu osobistego, a także informacje o pozostałym do spłaty zadłużeniu. Bardzo pomocne będą umowy oraz harmonogramy spłat wraz z potwierdzeniem za już zapłacone raty.

Jak poznać, że oferta na kredyt refinansowy jest korzystna? Najprostsza metoda jest najskuteczniejsza i najbardziej czytelna. Zsumuj wszystkie swoje zobowiązania, dodając do nich odsetki, które zapłacisz do każdego kredytu. Teraz porównaj tę sumę z kosztami za kredyt refinansowy. Możesz jego ofertę uzyskać korzystają z jednego z niżej zamieszczonych kalkulatorów lub wniosków, jakie zostały dla ciebie przygotowane. Jeśli oferta na kredyt refinansowy jest niższa od wyliczonej przez ciebie sumy, nie powinieneś się dłużej zastanawiać, czy go brać. Z kredytem refinansowym jest związany jeszcze jeden plus. Jaki? Decydując się na niego, będziesz miał możliwość ustalenia miesięcznej wysokości raty, którą będziesz płacił przy spłacie. Przykładowo, pozwoli co to płacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych mniej niż wtedy, kiedy samodzielnie spłacałbyś swoje raty do różnych banków.

Nie trzeba się bać kredytów refinansowych. Pomogły one wielu osobom wyjść z trudnej sytuacji finansowej, związanej z aktualnymi zadłużeniami, których nie byli w stanie dłużej spłacać. Jednak aby rzeczywiście kredyt refinansowy mógł pomóc, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Najważniejszą z nich jest regularność spłaty rat. W tym przypadku najważniejsza okazuje się być rzetelność. Poza tym, trzeba zapewnić sobie należytą zdolność kredytową, pozwalającą na otrzymanie takiego kredytu. Poprawa zdolności kredytowej następuje najczęściej poprzez znalezienie lepiej płatnej pracy lub podjęcie dodatkowego źródła zarobku, na przykład na podstawie umowy o dzieło. Pamiętaj jednak, aby wszystkie rzeczy, które mogą działać na twoją korzyść i podnosić ci będą zdolność kredytową, powinny być udokumentowane na papierze. Tylko wtedy będą mogły być wzięte pod uwagę.

Kredyt refinansowy

Expander

  • bezpłatnie zmień swój kredyt na tańszy!
  • porównaj oferty 20 banków i sprawdź czy możesz mieć tańszy kredyt
  • sprawdzimy, który bank może zaoferować lepsze warunki
  • pomożemy w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane