Ubezpieczenia komunikacyjne

Posiadanie samochodu to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązki. Związane między innymi z potrzebą jego bieżącego serwisowania, a także opłacania ubezpieczeń. Polisy ubezpieczeń komunikacyjnych występują w kilku różnych rodzajach. Każda z nich jest nieco inna i ma inny zakres działania. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego jest ci potrzebny do bezpiecznego i legalnego poruszania się po drogach, pozostań z nami. Przedstawimy ci najpopularniejsze typy ubezpieczeń komunikacyjnych wraz z dokładnym komentarzem do nich. Dodatkowo, przedstawimy ci ciekawe oferty, pozwalające na zakup znacznie tańszej polisy, niż robiłeś to do tej pory.

Podstawowym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego, które powinien mieć każdy właściciel samochodu, jest ubezpieczenie OC. Zapewnia ono wypłatę odszkodowania innym osobom, które mogą zostać poszkodowane w wypadku zdarzenia, którego sprawcą jesteś ty lub kierowca użytkujący twój samochód. Bez ważnego ubezpieczenia OC nie wolno się poruszać po drogach. Grozi za to wysoki mandat, a także skierowanie sprawy do UFG, który w takich przypadkach nakłady kary, wysokości kilku tysięcy złotych. Czy nie lepiej wykupić tańsze ubezpieczenie w cenie kilkuset złotych i spokojnie użytkować samochód, nie martwiąc się kontrolami drogowymi i tym, co się stanie jeśli spowodujemy taki wypadek?

Kolejnym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie auto casco. Jest to ubezpieczenie typowo chroniące interesy kierowcy i sprawiające, że w razie uszkodzenia swojego pojazdu – czy to ze swojej winy czy winny innej osoby, naprawa zostanie wykonana natychmiastowo. Na ubezpieczenie auto casco, którego cena jest kilka razy wyższa niż ubezpieczenia OC, decydują się zazwyczaj właściciele nowszych samochodów o wyższej wartości. Czy każde ubezpieczenie auto casco jest tak samo dobre i godne polecenia? To należy sprawdzić w jego zakresie. W zależności od wysokości składki, zakres ubezpieczenia może się od siebie różnić. Albo wysokością szkody, która zostanie z niego naprawiona, albo udziałem własnym albo tym, czy naprawa będzie wykonywana na częściach oryginalnych lub zamiennikach.

Ostatnim popularnym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest ubezpieczenie NNW. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia wypłatę odszkodowania na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. Przykładowo, jeśli ty lub któryś z pasażerów doświadczy urazu kończyny podczas jazdy samochodem lub zdarzenia drogowego, polisa ubezpieczeniowa NNW wypłaci mu odszkodowanie w takiej wysokości, jaką przewiduje tabela odszkodowań. Dobrze jest mieć to na uwadze i wybierać tylko takie polisy, które przewidują wysoką sumę. Może się bowiem okazać, że za złamaną rękę otrzymamy zaledwie kilkaset złotych. Jeśli szukasz dobrych ubezpieczeń komunikacyjnych, oferujących szeroki zakres ochrony. Specjalnie dla ciebie zostały one starannie wybrane i przeanalizowane, tak aby spełniały najbardziej wymagające kryteria, jakie można posiadać wobec ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC

Bezpieczny.pl

  • 50 PLN rabatu za dziecko do 16 lat ubezpieczone w Bezpieczny.pl
  • 3 %rabatu za każde dobrowolne ubezpieczenie w Bezpieczny.pl
  • szybki zakup i ubezpieczenie on-line
  • 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346
Złóż wniosek Warunki

Ubezpieczenie Assistance krótkoterminowe

Bezpieczny.pl

  • brak limitu wieku na ubezpieczone auto
  • zakres terytorialny Polska i Europa
  • holowanie do 500 kilometrów
  • 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane