Kantor internetowy - Waluty

Wymiana walut od zawsze kojarzyła nam się z osobistą wizytą w kantorze i noszeniem żywej gotówki w kieszeni. W przypadku większych kwot, jest to nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób prywatnych i firm, powstały kantory internetowe. To dzięki nim waluty mogą być wymieniane online, co z pewnością odbywa się z dużą korzyścią dla wygody i bezpieczeństwa klientów. Jak wymieniać waluty bez wychodzenia z domu? Co należy zrobić, aby wymiana walut online była dla nas tak łatwa i ograniczała się do kliknięcia w kilka przycisków na ekranie komputera lub telefonu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Między innymi z tego powodu rejestracja na wybranych kantorach internetowych jest bezproblemowa i ogranicza się do podania kilku podstawowych informacji na swój temat, w tym również do określenia kont, na które będzie realizowana wypłata z wymiany walut.

Czy kantory internetowe są bezpieczne i można z nich korzystać bez obaw? Zdecydowanie tak, jeśli będziemy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących przy korzystaniu z internetu. Zalicza się do nich nie udostępnianie swoich haseł, ich regularne zmienianie, a także korzystanie wyłącznie ze swoich komputerów, które są chronione skutecznymi programami antywirusowymi.

W jakich przypadkach kantory internetowe okazują się niezastąpione? W każdym przypadku, kiedy chcemy wymienić złotówkę na inną walutę lub odwrotnie, możemy tego dokonać bez opuszczania swojego domu, wprost z ekranu komputera. Jakie rzeczy są potrzebne, aby móc korzystać z tego wygodnego rozwiązania? Przede wszystkim konieczne będzie dla nas posiadanie konta bankowego. I to nie jednego, ale prowadzonego w takich walutach, jakie zamierzamy sprzedawać lub kupować online. Kantory internetowe istnieją na polskim rynku już od kilku lat i szybko zjednały sobie sympatię sporej liczby klientów. Do najczęściej wymienianych zalet można wymienić wygodę i bezpieczeństwo, jakie daje posługiwanie się pieniądzem elektronicznym. Różnica pomiędzy kantorem stacjonarnym, a internetowym polega również na tym, że ten drugi jest otwarty non stop – również nocą i w święta.

A gdzie korzystniej finansowo opłata się wymiana walut? Oczywiście bezwzględnym liderem jest kantor internetowy. Ograniczając koszta prowadzenia swojej działalności, kantory internetowe mogą oferować nawet o kilka do kilkunastu procent lepsze kursy wymiany, w porównaniu do normalnych kantorów. Dodając do tego błyskawiczne przelewy waluty na konto, nie dziwi fakt że z tej formy korzystają nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Ty również chcesz się cieszyć szybką i bezproblemową wymiany walut przez internet? Chcesz uzyskiwać najlepsze ceny, jakich nie zaoferuje Ci nikt inny? Jeśli tak, koniecznie powinieneś mieć założone konto w naszym serwisie. Szybko się przekonasz o tym, jak wiele korzyści możesz zyskać oraz jak bezpieczne jest to rozwiązanie, którego nie zamienisz w przyszłości na tradycyjną wymianę walut.

Kantor walutowy

Alior Bank

  • Wymiana walut 24h/ 7 dni w tygodniu po atrakcyjnych kursach
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunków w aż 23 walutach
  • 0 zł za przelewy krajowe realizowana w PLN
  • 0 zł za przelewy walutowe wymienionych środków
  • 0 zł za kartę wielowalutową umożliwia płatności w blisko 160 walutach w tym w PLN
  • Aplikacja mobilna na iOS i Android
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane