Lokaty strukturyzowane

Masz ochotę zarobić więcej niż na tradycyjnej lokacie, a jednocześnie nie chcesz ponosić ryzyka, takiego jak przy inwestowaniu na giełdzie? Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że niemożliwym jest połączenie obu takich cech. A jak to wygląda dziś? Sytuacja uległa dynamicznej zmianie, a to wszystko dzięki temu, że pojawiły się lokaty strukturyzowane. To wciąż produkt, który wśród wielu ludzi uważany jest za nieznany i tajemniczy, a tym samym trudno się do niego przekonać. Czy rzeczywiście tak jest? Rozwiewamy mity i wyjaśniamy, na czym dokładnie polegają lokaty strukturyzowane. Jakie mogą przynieść korzyści oraz jak je używać, aby zyskać jak najwięcej.

Lokatą strukturyzowaną nazywamy produkt kombinowany, składający się z lokaty i funduszu inwestycyjnego. Część wpłaconych środków jest bezpiecznie oszczędzana na korzystnie oprocentowanej lokacie, a druga część inwestowana w wybrane fundusze inwestycyjne. Jakie to fundusze? To już zależy od typy lokaty, na którą się zdecydowaliśmy. Może to być lokata stabilna, gwarantująca duże bezpieczeństwo ale mniejsze zyski, jak również dynamiczne, w której szansa na duży zysk jest większa, ale i stopień ryzyka może być wyższy. Jednak to co odróżnia lokatę strukturyzowaną od funduszu inwestycyjnego jest gwarancja zwrotu wpłaconych pieniędzy. Nie musisz się obawiać tego, że wpłacając pieniądze na lokatę strukturyzowaną, stracisz je jeśli sytuacja na rynkach się załamie. Lokaty strukturyzowane również są chronione gwarancjami BFG, co daje pewność zwrotu wpłaconego kapitału.

Czym jeszcze odróżnia się lokata strukturyzowana od klasycznej lokaty bankowej? Między innymi okresem jej trwania. Aby lokaty strukturyzowane mogły dla nas wypracować oczekiwane zyski, potrzebują na to większej ilości czasu. To z kolei sprawia, że lokata strukturyzowana jest uruchamia nie na kilka miesięcy, ale na jeden do nawet kilku lat. Wcześniejsze zerwanie lokaty może natomiast grozić utratą części kapitału, który na początku zostaje przeznaczony na pokrycie wszystkich opłat. Dopiero w późniejszym czasie wydane środki zostają uzupełnione z odsetek, które lokata wypracowała.

Może się wydawać że lokaty strukturyzowane są niebezpieczne lub nie przynoszą takich zysków, jakich oczekiwalibyśmy. To jednak zależy od oferty, którą wybierzemy. Trzeba przyznać że niektóre lokaty od dłuższego czasu wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami i nic nie zapowiada zmiany. W innych przypadkach można natomiast odnotować powolne wzrosty, na poziomie klasycznych lokat. Wybór jak zwykle nie jest prosty i musi być poprzedzony analizami, do których należy podejść rozsądnie i na chłodno. Wykorzystując informacje zgromadzone na na naszym serwisie, na pewno łatwiej będzie Wam zdecydować, czy lokaty strukturyzowane są tym, czego potrzebujecie, czy może jednak lepiej zamienić je na coś innego, co przyniesie Wam większe korzyści w krótszym czasie. Zajrzyj do naszych rankingów, sprawdź warunki i upewnij się czy dana lokata jest właśnie tym, czego rzeczywiście potrzebujesz. Jeśli się okaże że tak, za kilkoma kliknięciami myszy możesz ją otworzyć, wpłacić pieniądze i cieszyć się dużymi zyskami, które zostaną dla ciebie wypracowane.

Produkty strukturyzowane

Expander

  • potencjał zysku wyższy niż na lokatach bankowych
  • do 100% gwarancji kapitału
  • połączenie bezpieczeństwa z wysokim potencjałem zysku
  • dostęp do międzynarodowych rynków inwestycyjnych
Złóż wniosek Warunki

Produkty polecane